Mieszkanie Plus wkracza do Wrześni!

To już kolejna inwestycja PFR Nieruchomości S.A. w Wielkopolsce. 5 lutego we Wrześni wmurowano akt erekcyjny na osiedlu powstającym w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus. W uroczystości wzięła udział wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka, która podkreśliła, że łącznie – w ramach wszystkich filarów rządowego programu – w realizacji lub już wybudowanych jest 26 tys. mieszkań.

Po okolicy widać, że jest to miejsce, gdzie buduje się mnóstwo mieszkań. To 100 mieszkań kierowanych jest do pewnej grupy, której nie zawsze jest stać na mieszkanie, wkład własny do kredytu i nie zawsze chcą się przywiązywać do danego miejsca na stałe. Myślę, że tu znajdą się chętni, którzy będą się zgłaszać, aby z tych mieszkań skorzystać. We Wrześni jest bardzo dużo miejsc pracy – niebawem rusza inwestycja, w której znajdzie pracę ponad 800 osób. Będą to m.in. osoby, które przyjadą do naszego miasta i będą szukać mieszkania i ta oferta będzie dla nich. Mam nadzieję, że te mieszkania bardzo szybko się tu pojawią – zaznaczył burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny.

 

Polityka mieszkaniowa ma na celu zaspokajanie potrzeb w szczególności tych osób, których nie stać na zakup mieszkania na rynku czy na kredyt. Rynek mieszkaniowy rozwija się w naszym kraju w bardzo szybkim tempie. W zeszłym roku zanotowaliśmy rekordowy wynik 220 tyś. mieszkań oddanych do użytkowania. Te wyniki bardzo cieszą, ale to na czym się najbardziej koncentrujemy to wsparcie dla osób o niższych oraz średnich dochodach i tu dedykowane są programy mieszkaniowe – zarówno te społeczne jak i rynkowe. 100 nowych mieszkań dla mieszkańców Wrześni to inwestycja, dzięki której będą mogli wiązać swoją przyszłość z tym miejscem. To jest bardzo wyjątkowe wydarzenie i cieszy nas obecny etap inwestycji – mówiła wiceminister Kornecka. 
Paleta programów pod wspólną nazwą Mieszkanie Plus jest jedną z najbardziej złożonych realizacji. To co jest istotą tego programu to nakierowanie na ośrodki miejskie, które często są omijane przez rynkowych potentatów. Cieszę się, że mamy możliwość gościć tutaj we Wrześni już na trwającej budowie. Jestem pewien, że zaangażowane strony realizując swój własny cel mają na uwadze także cel nadrzędny – dobro mieszkańców, szczególnie tych, który zamieszkają w powstających budynkach – podkreślił wicewojewoda wielkopolski Maciej Bieniek.
Jadąc tutaj byłem zatroskany niską temperaturą i pomyślałem, że może to być problem. Jednak te ciepłe słowa, to, że jesteśmy tu razem i współpracujemy – ministerstwo, samorząd, podmiot prywatny – to powoduje, że temperatura dla tego projektu, dla całego programu sprawia, że możemy budować, że ten program się rozwija. Misją naszej spółki jest „Tworzenie lepszej przyszłości – do zamieszkania” i perspektywa funduszu, którym zarządzamy jest nieco inna niż dewelopera. Nie tylko mamy misję społeczną, ale patrzymy na te mieszkania przez długie lata. Dlatego szukamy takich projektów jak ten – atrakcyjnych, z funkcjonalnymi mieszkaniami – podsumował prezes zarządu PFR Nieruchomości S. A. Wojciech Caruk.
Września to kolejna lokalizacja, w której powstają mieszkania w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Pierwszą inwestycją finansowaną przez PFR Nieruchomości S.A. było 366 mieszkań na terenie gminy Jarocin. Kolejną 36 mieszkań w Kępnie. W całym kraju w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego powstało 1017 mieszkań, a kolejnych 2451 jest w realizacji. Budowy trwają w takich lokalizacjach jak KatowiceKraków, Nowy Targ, RadomDębica czy Oława.